רכש ותשתיות

מזה למעלה משנה מעגן פרויקטים מקיימת קשר עסקי עם החברה המובילה בארץ בתחום תחנות הכח הקטנות אשר ממוקמות בחצר קיבוצים ומפעלים, חברת גלובלפאוור בע"מ (Global Power).

• גלובלפאוור חתמה על למעלה מ- 20 הסכמים להקמת תחנות כח (בהספק של 5-14 מגה וואט כל אחת), מרביתן במגזר הקיבוצי. תחנות הכח תחלנה לפעול החל מסוף 2014 ולא יאוחר מדצמבר 2018.

• ייחודיות תחנות הכח שמקימה גלובלפאוור בחצר הקיבוצים באה לידי ביטוי באספקת חשמל ואנרגיה טרמית, לרבות קיטור, מים חמים ומים קרים למערכות הקרור, במחירים אטרקטיביים מאד הן לקיבוץ "המארח" והן למפעלים בחצר הקיבוץ. במסגרת זו, יוצעו לקיבוצים בסביבה בהנחה משמעותית ביחס להנחות המקובלות הנהוגות כיום.

• למעגן פרויקטים היכולת והסמכות למכור את יתרות החשמל הפנויות של תחנות הכח של גלובלפאוור במגזר הקיבוצי. יתרה מזאת, במסגרת שיתוף הפעולה הפורה בין מעגן פרויקטים לחברת גלובלפאוור, מאפשרת חברת גלובלפאוור לקיבוצים הנמנים על לקוחות מעגן פרויקטים שרכשו חשמל מוזל מחברת גלובלפאוור ונדרשים במסגרת הסדרת מחלקי החשמל ההיסטוריים לשדרג את רשת החשמל בקיבוץ, להנות מאפשרויות מימון מגוונות לשדרוג רשת החשמל של הקיבוץ.